Jsme partneři:


Naše MS certifikace:Co je Windows Intune?

Windows Intune je kombinací různých nástrojů, které umožňují i malým a středním firmám bezpečně spravovat jejich počítače, bez nutnosti budovat vlastní složitou infrastrukturu.

Pokud se rozhodnete pro Windows Intune, získáte:

  • vzdálenou správu svých počítačů z jakéhokoliv místa, kde je k dispozici připojení k Internetu
  • po dobu placení služby můžete upgradovat kdykoliv své počítače na Windows 7/8 Enterprise
  • máte jasný přehled o technice, kterou máte zakoupenou (reporty obsahují informace o CPU, RAM, hardwaru, volné kapacitě disků, nainstalovaných aplikacích, ...)
  • správce může rozhodnout, které Windows aktualizace se budou instalovat
  • správce má přehled o stavu antivirového zabezpečení počítače
  • správce může na základě požadavku uživatele PC se k němu vzdáleně připojit a vyřešit problém, který uživatel má on-line
  • správce dostává e-mailem informaci o tom, že některý stroj má problém často dřív, než se to projeví uživateli

Celá služba běží v datových centrech společnosti Microsoft, takže není potřeba vytvářet jakoukoli infrastrukturu pro její fungování. Vše co potřebujete je jen internetové připojení. Celé řešení lze nasadit v řádu jednotek hodin a platí se formou měsíčního paušálu, obdobně jako u telekomunikačních služeb. Cena za jeden počítač je 11 € za měsíc. Platbu si buď hradí klient sám svou platební kartou, nebo platbu zajišťujeme my a uživateli ji přefakturováváme.

Windows InTune si můžete zdarma 30 dní otestovat, stačí klinout zde a zaregistrovat se: Aktivujte zde

Reálný příklad použití:

Klient mi při svém pobytu v Chorvatsku zavolal, že mu přišel e-mail, který má přílohu, kterou neumí otevřít. Řekl jsem mu, ať mi zašle požadavek o vzdálenou pomoc. Do minuty jsem obdržel e-mail, který mi umožnil se vzdáleně připojit k jeho notebooku v hotelu, samozřejmě s jeho souhlasem. Podíval jsem se na přílohu a zjistil problém s příponou souboru. Soubor jsem mu správně uložit do jeho složky Dokumentů, přejmenoval příponu a otevřel. Pak jsem mu opět vrátil řízení jeho PC. Celé to trvalo do 5 minut.